PŻM - Dlaczego warto nam zaufać?
 

Dlaczego warto nam zaufać?

Dlaczego warto nam zaufać? Niech odpowiedzią na to pytanie będzie kilka faktów z działalności Polskiej Żeglugi Morskiej:
 
SKALA - PŻM eksploatuje 62 masowce i 4 siarkowce, o łącznym tonażu 2,1 mln dwt. Wielkość statków znajduje się w przedziale od 11.700 do 73.505 dwti.
 
ELASTYCZNOŚĆ DZIAŁANIA - Cała flota jest doskonałym, uniwersalnym narzędziem do świadczenia usług żeglugowych dla wszystkich klientów, również i tych będących dużymi przemysłowymi i handlowymi organizacjami o międzynarodowym charakterze.
 
OGOLNOŚWIATOWY ZASIĘG - Statki PŻM realizują kontrakty handlowe w portach europejskich, portach Morza Śródziemnego i Czarnego, Atlantyku, Ameryki Północnej (łącznie z Wielkimi Jeziorami), Ameryki Południowej, Dalekiego Wschodu oraz wielu innych, wynikających z zapotrzebowania na rynku.
 
DOSTOSOWANIE DO KLIENTA - Funkcjonując na międzynarodowym rynku frachtowym PŻM zawsze wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów dotyczącym zapotrzebowania na różnego rodzaju tonaż. Dewizą armatora jest wysoki poziom świadczonych usług przewozowych, podejście tonażem zawsze w określone miejsce i we właściwym czasie - w cenie konkurencyjnej w stosunku do propozycji innych armatorów.
 
KOMPLEKSOWA OFERTA - Statki PŻM przewożą w swoich ładowniach szeroką gamę ładunków. Do podstawowych z nich należą: zboża i produkty zbożowe, nawozy sztuczne, fosforyty, węgiel, siarka, ruda żelaza, produkty stalowe, drobnica oraz minerały.
 
WYKWALIFIKOWANA KADRA - Eksploatacja tak dużej floty wymaga dużej elastyczności działania i dobrej organizacji pracy. Gwarancją profesjonalnego poziomu obsługi floty są pracujący tu specjaliści, przygotowani do działania zarówno w sferze handlowej jak i technicznej.
 
UNIKALNE USŁUGI - Oddzielną sferą działalności PŻM jest eksploatacja 4 zbiornikowców przystosowanych do przewozu płynnej siarki i kwasów. Jest to specyficzna nisza rynkowa, stąd armator jest największym przewoźnikiem tych surowców na świecie.